Interjero akcentu nesunkiai virsti gali jaukiai atrodantys židiniai, kurie niekada neišeina iš mados. Nors senesniuose namuose jie ne visuomet atrodo itin dailiai, kuo toliau tuo labiau jie tampa dailesni, modernesni ir yra pritaikomi modernaus stiliaus namams. Ateinant šaltajam sezonui, daugelis apie šildymą tikrai pagalvoja. Nors katilai ne ką retesnis sprendimas nei židiniai, tačiau verta pripažinti, jog už židinius jie tikrai dailiau neatrodo. Žinoma, galvojant apie tokius rimtus dalykus savo namams kaip šildymo sistema, reikia nepamiršti ir techninės pusės. Apgalvoti turi būti ir kaminai, kokiu būdų bus kūrenama, kas ekonomiškiau ar ekologiškiau, priklausomai nuo kiekvieno žmogaus prioritetų.

Kaip ir katilai, taip ir židiniai gali būti kūrenami ne tik malkomis, bet ir būti dujiniai ar elektriniai. Kaminai reikalingi dujiniams ir malkomis kūrenamiems židiniams tačiau jei kaminas nėra įrengtas namuose ir jo statyti visiškai nesinori, elektrinis židinys bus vienintelis jums tinkantis variantas. Deja, daugelis elektros nesirenka tik todėl, kad jiems patinka tikros liepsnos matymas, kuris geriausias būna tuomet, kai židinys kūrenamas malkomis. Vienintelis nepatogumas yra tai, kad nuolat reikės pirkti malkų, o ir dėmesio tokiam pasirinkimui reikės skirti šiek tiek daugiau.

Pasirinkusiems dujas arba malkas, reikia žinoti, jog kaminai turi būti reguliariai valomi, jei norisi išvengti nemalonumų ir džiaugtis tvarka bei nepriekaištingu židinio veikimu. Kai kuriems kamino prižiūrėjimas tikrai gali būti sudėtingas ir ne itin daug džiaugsmo teikiantis darbas, tačiau viską atperka jaukumas namuose. Išsirinkti katil1 galite čia – https://www.krosneliupasaulis.lt/.

Renkantis apdailą pasirinktam židiniui, reikia nepamiršti, jog pagrindiniu akcentu turi likti ugnis, todėl pernelyg užgožti tokio vaizdo nereikėtų. Kuo toliau tuo daugiau žmonių renkasi židinius į modernius namus, todėl minimalistinė apdaila itin tenkina daugelį labiausiai. Pasirenkamos neutralios spalvos, dažniausiai pilkos bei baltos tam, jog ugnis kambaryje išsiryškintų labiausiai. Kartais dar pasirenkami rėmai, įrengiama speciali vieta malkoms norint, kad namai atrodytų dar jaukiau. Svarstantiems ar mažoje erdvėje židinys atrodys gražiai, verta žinoti, jog galima rinktis skirtingų išmatavimų židinius, todėl tikrai atrasite kas derės net ir mažoje patalpoje.