Žūklė yra vienas iš populiariausių hobių Lietuvoje. Tai nėra sunkus laiko praleidimas ir nereikalauja itin daug įrankių, jog žvejyba praeitų sėkmingai. Dažniausiai tokia veikla mėgsta užsiimti vyrai. Tai puikus būdas atsipalaiduoti, atsiriboti nuo rutinos ir tiesiog praleisti laiką smagiau gamtoje. Tačiau dažnai patinkančią veiklą norisi vis kaip nors patobulinti, todėl galima naudoti skirtingas meškeres skirtingoms žuvims pagauti, vykti vis į kitokius vandens telkinius – tai puikus laisvalaikio paįvairinimas. Na, o dar vienas puikus dalykas pasidžiaugti žvejyba labiau yra valtys. Tai patogus būdas pažvejoti telkinio viduryje ir pasiplaukioti. Jei jau kurį laiką apie tai svajojote, tuomet laikas sužinoti į kokius kriterijus būtina kreipti dėmesį norint išsirinkti sau puikiai tinkančią valtį.

Šiuo metu dažniausiai pasirenkamos valtys yra iš pvc, nes jos yra labai patvarios, kas užtikrina ilgą jų tarnavimo laiką. Žinoma, galima rasti ir kitų puikių valčių, atitinkančių individualius poreikius. Vertinant pvc valtis – jos nebijo pažeidimų, todėl yra daug kam atsparios, svarbiausia visuomet patikrinti jų siūlių kokybę ir ar jos yra gerai suklijuotos. Taip pat vienas svarbesnių kriterijų gali būti valties storis, todėl visuomet pasikonsultuokite su pardavėjais, kurie gali padėti išsirinkti tinkamiausia variantą.

Ilgis priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualių poreikių. Vieni mėgsta žvejoti tik vieni ir nenaudoja valties jokioms kitoms pramogoms, tačiau kai kuriems tai daiktas, kurį mielai naudoja pasiplaukiojimams su šeima, žvejybai su draugais ir panašiai. Taigi, nuo to ir priklauso dydis, kuris jums bus patogiausias. Žinoma, didesnės valtys gali ir kainuoti daugiau, tad pagalvokite ir apie savo biudžetą. Įvairiausių valčių rasti galima – https://www.garantboats.eu/.

Valties dugnas būna kitas arba minkštas. Kieto dugno prireikia dažniausiai tiems, kurie mėgsta žvejoti stovėdami, nes tik tokiu būdu tą galima daryti stabiliai – minkštas dugnas tokiais atvejais nėra patogus ir toks patikimas. Tačiau jei stovėti poreikio nėra, tuomet kuo puikiausiai užteks pripučiamo dugno. Taip pat perkant valtį atkreipkite dėmesį į tai kurios valtys turi vietą varikliui. Jeigu atrodo, kad irkluoti pastoviai gali pabosti, geriau investuoti į valtį, kuri turi vietą varikliui, jei vėliau jo užsinorėtumėte.