Vasara visiems asocijuojasi su atostogomis, saule, paplūdimiais ir, žinoma, gera nuotaika. Pasiruošimas atostogoms dažniausiai labai džiugina, tačiau reikia nepamiršti kas turi atsirasti kiekvieno lagamine. Bene svarbiausias dalykas – apsauginiai kremai nuo saulės su dideliu SPF. Kai kurie šį gėrį kartais pamiršta, o dar kai kurie ne visuomet supranta koks jis yra reikalingas. Planuojant atostogų lagaminą pamiršti apsauginio kremo nuo saulės nevertėtų – būtent taip labiausiai pakenkiama odai jei saulėje praleidžiama daug laiko, o tinkamos apsaugos nėra.

Kiekvienam norisi po atostogų grįžti įdegusiems, juk rudas atspalvis tikrai puošia, paslepia daugelį odos netobulumų, tačiau reikia suprasti, kad įdegis laikinas, o saulės žala negrįžtama. Su SPF priemonėmis galima sumažinti saulės daromą žalą ir užsitikrinti, jog nenudegsite odos, ji netaps raudona, perštinti, besilupanti ir panašiai. Žinoma, su apsauginiu kremu įdegama lėčiau, tačiau bent jau su mažesnę rizika susilaukti nemalonaus poveikio. Ką tikrai verta žinoti, jog geriausią odą nuo saulės slėpti ir ja pasidžiaugti tik neilgą laiko tarpą. Dar labai svarbu saulės vengti aktyviausiomis jos valandomis. Juk jokia apsauga nuo saulės nepadės apsisaugoti 100 procentu.

Daugeliui taip pat sunku suprasti ką SPF skaičiukai ant apsauginių kremų reiškia. Verta žinoti, jog kuo didesnis skaičius, tuo geresnė yra apsauga. Tarkime, jeigu žmogus saulėje pradeda rausti po 10 minučių, būdami be kremo, tuomet su SPF 30 šis laikas, per kurį paraustama padidėja 30 kartų. Greičiausiai saulės pažeidžiami yra itin šviesios odos savininkai, tad jeigu pastebite, jog oda parausta greičiau nei per 10 minučių, tarkime, per 6 minutes, tuomet būtent 6 reikia dauginti ir 30, jei naudojama SPF 30 apsauga. Gautas skaičius nurodys kiek minučių būsite apsaugoti nuo saulės daromos žalos nudegimų.

Nenorintiems, jog oda dėl saulės žalos greičiau sentų, prarastų elastingumą, verta nuo saulės spindulių saugotis ne tik vasaros sezonu. Juk dienos metu pasiekti odą spinduliai gali ir per debesis, kai oras visai nedžiugina. Taigi, tepti veidą SPF priemonėmis reikia ir šaltuoju sezonu, ypač jei diena saulėta, o lauke praleidžiama daug laiko. Taip dailia ir jaunatviška oda pavyks mėgautis kur kas ilgiau. Kokybiškų priemonių su SPF rasti galima – https://australiangold.lt/.