Nereikia būti statistikos departamento darbuotoju, kad pastebėtum svarbų faktą – darbas užsienyje yra labai populiarus tarp įvairaus amžiaus mūsų šalies piliečių. Tačiau kitas, ne ką mažiau svarbus akcentas yra tas, kad didelė dalis įvairių sričių specialistų teigia, kad darbas užsienyje bus labai populiarus ir dar bent 5–7 – erius metus. Kodėl ten personalas toks reikalingas? Įvardinkime to priežastis. 

Mūsų šalies vidutinis darbo užmokestis nepralenks vidutinio darbo užmokesčio užsienio šalyse

Nesunku pastebėti ir tai, kad bene pati svarbiausia priežastis, dėl kurios daugybė žmonių išvyksta dirbti į užsienį, yra galimybė užsidirbti. Ekonomistai vis garsiau ir garsiau kalba apie tai, kad artimiausius 5 – erius metus vidutinis mūsų šalies užmokestis tikrai nepralenks užsienio šalių vidutinio darbo užmokesčio. Taigi, tai bus pakankamai svarbus argumentas mūsų šalies žmonėms vykti dirbti į užsienį.

Vis daugiau lietuvaičių nori pažinti svetimas kultūras

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad vis daugiau ir daugiau mūsų šalies žmonių išreiškia norą pažinti svetimų šalių kultūras ir deda daugiau pastangų, kad šis sumanymas nebūtų dar viena graži svajonė, o iš tiesų būtų įgyvendintas. Belieka tik pridurti, kad darbas užsienyje kuo puikiausiai leidžia išpildyti šį sumanymą – ne tik pragyvenama svečioje šalyje, bet ir užsidirbama. 

Vis dar sudėtinga rasti darbą ką tik studijas baigusiems žmonėms

Puiku, jei po vienerių studijų seka dar vienerios ar bent kelių mėnesių mokymai – tokiu atveju tikrai nekyla klausimų, ką veikti gyvenime. Tačiau, jei visos planuotos studijos jau yra baigtos, natūralu, kad šis klausimas tampa kur kas svarbesniu. Vis dėlto, situacija mūsų šalyje vis dar negerėja – pasirodo, ką tik studijas baigusiems žmonėms darbą rasti yra sudėtinga. Taigi, išlieka labai didelė tikimybė, kad į tokią situaciją patekę absolventai, rinksis galimybę padirbėti užsienyje.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad svetur gyvenantys bei dirbantys draugai ar giminaičiai, gali tapti puikiai paskata išvykti padirbėti į užsienį. Na, o jų tikrai netrūksta – neseniai atlikti tyrimai parodė, kad daugiau nei pusė mūsų šalies gyventojų turi bent vieną šeimos narį ar draugą, gyvenantį bei dirbantį užsienyje.