Gana dažnai galima susidurti su gripo protrūkiais. Greičiausiai kiekvienais metais galima pastebėti kaip šaltesniuoju sezonu prikimba ligos, atsiranda karščiavimas ir kiti nemalonūs simptomai. Vieniems persirgti gripą gali būti vieni juokai, tačiau kai kuriems tenka smarkiau pakovoti, kad sveikatos būklė atsistatytų. Tikimybę nesusirgti ar lengviau ligoms atsilaikyti padeda ir stiprus imunitetas, todėl daugelis pavasario ir rudens sezonais stengiasi papildyti savo organizmą vitaminais, reikalingais papildais. Gripo plitimas dažnai būna ganėtinai greitas, pastebima, jog vienas žmogus vidutiniškai užkrečia apie 4 žmones, todėl kartais, kad plitimas būtų sustabdytas arba norint nesusirgti pačiam, reikia papildomų apsaugos priemonių. Jos ypač aktualios tapo ir šiais metais, kai pasirodė itin pavojingai atrodantis koronavirusas. Jis staigiai plinta ir silpnesnį imunitetą turintiems asmenims gali būti net ir mirtinas. Taigi, tiek saugantis nuo gripo, tiek nuo virusų, reikia gerai apgalvoti apie galimas priemones nuo jo apsisaugoti. Respiratoriai ir vienkartinės kaukės viešose vietose yra visai nebloga apsauga lankantis viešose vietose, kur galima apsikrėsti.

Nors nuo gripo žmonės naudoti apsaugą vengia ir tą daro retai, tačiau taip dažniausiai nutinka dėl nežinojimo ir neįprastumo. Vienkartinės kaukės dėvėjimas viešoje vietoje kurį laiką atrodė ganėtinai keistai, tačiau užklupus koronavirusui ir įvedus privalomą jų nešiojimą, jos nebeatrodo toks keistas būdas apsaugoti savęs. Tikima, kad ateityje ir esant gripo protrūkiams atsiras daugiau dėvinčių kaukes ir negalvojančių apie tai, jog tai gali pasirodyti keista.

Vienkartinės kaukės visą dieną nesaugoja, jos sudrėkusios pasidaro ne tokios veiksmingos, todėl jei ilgesniam laikui einama į viešas vietas, geriau jas keisti. Žinoma, kad jos turėtų kokios nors naudos, reikia jas teisingai užsidėti. Taigi, labai svarbu prieš dedantis kaukę nusiplauti rankas muilu arba jas dezinfekuoti. Užsidėjus kaukę reikia patikrinti ar pavyksta pro ją giliai pakvėpuoti – oras turi praeiti per plyšius, kurie yra kaukėje. Ji turi dengti tiek burną, tiek nosį. Tiek sveikam, tiek sergančiam žmogui yra gerai keisti vienkartines kaukes maždaug 1-2 kartus per dieną. Tinkamai apsaugančias priemones įsigyti galima čia – https://www.respiratorius.lt.