Naujus namus besistatantys greičiausiai yra girdėja apie rekuperacines sistemas. Nuo 2016 metų statomi A klasės namai, kurių energinis naudingumas yra labai aukštas, o nuo 2020 metų bus statomi A++ klasės namai, todėl juose bus būtinai įrengtos rekuperacinės sistemos. Taip taupoma energija, yra ekologiška ir ekonomiška, o tai vis labiau yra puoselėjama. Tie, kurie rekuperatorių naudingumą supranta ir dabar, tikrai juos įsirengia ir džiaugiasi taupoma energija bei puikiai vėdinamais namais.

Kadangi griežtėja Europos Sąjungos namų renovacijos ir statymų taisyklės, atsiranda vis didesni energinio efektyvumo nustatymai. Tai reiškia, kad statomi namai būna sandaresni, ne tokie kaip senos statybos būstai. Oras dažnai taip lengvai nebecirkuliuoja, todėl visi namai turėtų įvertinti rekuperacines sistemas, kurios puikiai sutvarkys cirkuliacijos problemas.

Tyrimai rodo, kad šviežias oras yra daug sveikesnis nei ilgą laiką viduje prabuvęs oras, nes jame yra dulkių, visokiausių mikroorganizmų ir alergenų, kurie gali pakenkti tiek suaugusiajam, tiek vaikui. Pats žmogus taip pat prisideda prie oro taršos namuose, todėl grynas oras iš lauko yra būtinas.

Žiemos metu išsivėdinti patalpas be rekuperacinės sistemos yra sunkiausia. Taip yra todėl, kad atsidarius langą, jog įeitų gryno oro išleidžiame šilumą, kurios mums tokiu sezonu labai reikia, todėl kiekvieną kartą įleidžiant gryno oro reikia susimokėti už to oro sušildymą, nes kitaip būtų labai šaltą. Tai yra labai ne ekonomišką ir tikras energijos švaistymas. Daugelis taupydami langų neatidaro, todėl būna tame pačiame ore, kuris nėra geras žmogaus sveikatai – jis veikia savijautą, produktyvumą ir net sveikatą.

Šviežias oras padeda išlikti atsipalaidavusiam ir nejausti didelio nuovargio, taip pat produtyvumas padeda nuveikti daugiau darbų, susikoncentruoti. Grynas oras padeda greičiau ir kokybiškiau užmigti, todėl dažniausiai būname pailsėję. Šviežias oras reikalingas kiekvienam žmogui, o dusinimasis tame pačiame ore smarkiai kenkia, todėl rekuperacinės sistemos ne tik vėdins namus, bet taip pat ir taupys energiją, nes nereikės šildyti iš lauko į vidų įėjusio oro, nes jis bus sušildomas pačios sistemos. Oras įeina daug kokybiškesnis, nes atidarius langą mes įsileidžiame ir daug nereikalingų teršalų, parazitų, todėl sistema bus tikrai į naudą. Jei galvojate apie rekuperacinę sistemą, puikų pasirinkimą rasite – https://www.plumbera.lt/.