Teisingas valgomojo stalo pasirinkimas - Batai - Batai internetu
556
post-template-default,single,single-post,postid-556,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Teisingas valgomojo stalo pasirinkimas

Teisingas valgomojo stalo pasirinkimas gali būti nelengva užduotis, ypač jeigu nesate tikri ko tiksliai ieškote. Pasirinkimas dažniausiai yra labai didelis, o neturint po ranka visos aktualios informacijos, vaikštant po parduotuves, tenka tiesiog pasikliauti pardavėjų nuomone. Būtent todėl dažnai yra pasirenkamas valgomojo stalas, kuris ne iki galo, o kartais ir visiškai neatitinka šeimininkų poreikių.

Naudingos informacijos, kaip taisyklė, reikia turėti nemažai. Modernių namų interjeras –  tai harmoningas skirtingų stilių, madų, formų ir tekstūrų junginys. Taip pat verta atminti, kad šiuo metu vyrauja namų išplanavimai, kai valgomasis yra sujungtas su svetaine, kitais žodžiais kalbant valgomojo baldai privalo derėti ne tik savo erdvės interjere, bet ir drauge su svetaine.

Šiame straipsnyje, mes kaip tik ir išnagrinėsime pagrindinius valgomojo stalo pasirinkimo aspektus, tam kad Jūsų apsisprendimas būtų teisingas ir paprastas.

Klasikinis stačiakampis

Vienas pagrindinių klausimų į kuriuos turėtumėte atsakyti patys sau  – kokios formos stalas Jums tinkamiausias. Ko gero būtent stačiakampiai valgomojo stalai yra vieni populiariausių dėl savo funkcionalumo ir praktiškos formos, kuri dažnai tinka labiausiai tiek butuose, tiek namuose. Stačiakampiai stalai dažniausiai yra išskleidžiami, o tai reiškia, kad vietos visuomet užteks tiek jaukiai šeimos vakarienei, tiek linksmai šventei su draugais.

Apvalus stalas – erdvę taupantis malonumas

Jeigu stačiakampis valgomojo stalas yra populiariausias pasirinktimas, tuomet apvalus arba ovalinis išskleidžiamas stalas yra dažniausias tinkamas pasirinkimas kai kalba eina apie mažo ploto valgomąjį. Nenuostabu, jog kompaktiškose valgomojo erdvėse dažniausiai galime pamatyti apvalų stalą su viena, pjedestalo formos koja.

Apvali stalo forma taip pat turi įtakos ir jaukesnei atmosferai valgomajame. Visi sėdintys prie stalo asmenys susitelkę arčiau ir puikiai mato vienas kitą.

Apvalų valgomojo stalą geriausiai rinktis tuomet, jeigu prie jo turės patogiai sėdėti šeši arba mažiau asmenų. Didesnių išmatavimų apvalūs valgomojo stalai tampa mažiau patogūs serviravimui ir bendravimui.

Tobulas kvadratas

Kvadratinis stalas ko gero yra rečiausias pasirinkimas ir netgi interjero dizaineriai retai pasirenka šios formos valgomojo stalus savo projektuose. Kalbant apie šios formos stalus galioja tokia pati taisyklė kaip ir dėl apvalių valgomojo stalų. Mažesnis ir kompaktiškas yra geriau nei ypatingai didelis. Įdealūs yra tokie, aplink kuriuos patogiai gali susėsti 4-6 asmenys, daugiausiai.

Kvadratiniai valgomojo stalai itin gerai atrodo pailgos formos, siauresnėse erdvėse, kurioms jie suteikia geresnę proporciją.

Koks yra Jūsų stilius?

Siekiant tinkamai įrengti valgomojo kambarį svarbiausia teisingai suderinti stilius ir formas. Kalbant apie valgomojo zonas sujungtas su svetaine, geriausias valgomojo stalas toks, kuris pagal savo dizainą tarsi susilieja su svetainės baldais ir interjeru.

Vienas iš dabar madingų sprendimų moderniuose namuose: pasirinkti valgomojo stalą su country stiliaus natūralaus medžio storu stalviršiu. Medis puikiausiai „sušildo“ net ir blizgius metalinius valgomojo erdvėje esančius elementus: virtuvės baldų rankenėles, metalines stalo kojas ir panašiai.

Tokio tipo modernūs country stiliaus stalai su įmantraus dizaino metalinėmis kojomis šiuo metu yra bene vieni populiariausių. Toks dizainas – savotiška duoklė eko interjero madai.

Kad ir kokio dizaino stalą bepasirinktumėte, atminkite, kad būtent šis baldas užduos bendrą dizaino toną visam valgomajam.

Kokie išmatavimai Jums geriausi?

Pagalvojus dėl savo valgomojo stalo pageidaujamo stiliaus ir formos, pats laikas pasirinkti tinkamus išmatavimus. Yra keletas standartinių skaičių, kurie padeda padaryti teisingą pasirinkimą. Auksinė taisyklė? Tarp Jūsų valgomojo stalo ir šalia esančių sienų ar kitų baldų privalo būti atstumas 110-120 centimetrų. Šios taisyklės laikymasis užtikrins, kad iš visų pusių aplink valgomojo stalą bus patogu judėti, atsisėsti ir atsistoti.

Prieš perkant bet kurį baldą, gera idėja būtų, ant grindų išsidėlioti laikrasčius, tam kad matytumėte kiek realiai vietos užims baldai.

Taip pat nepamirškite, kad retkarčiais valgomojo stalą tenka išskliesti ir tam taip pat privalo būti numatyta pakankamai vietos.

Dizainas, kėdės ir šviestuvas

Dažnas atvejis kai žmonės pradeda valgomojo baldų ir interjero komplektavimą nuo kažkur pastebėtų, patikusių kėdžių arba netgi pakabinamo virš stalo šviestuvo.

Rekomenduojame nedaryto šios klaidos dėl sekančios priežasties. Turint omenyje, kad valgomojo stalas privalo atitikti Jūsų interjero stiliaus, norimo dizaino, funkcionalumo (išskleidimo funkcija), formos, išmatavimų ir medžiagiškumo (medžiaga, spalva) reikalavimus, valgomojo stalų pasirinkimas visuomet yra gerokai mažesnis nei kėdžių bei šviestuvų. Todėl savo paieškas pradėkite būtent nuo stalo pasirinkimo, kad ir kaip Jums patiktų kiti paminėti interjero elementai.