Papildai sportui: kodėl svarbu pasirinkti teisingai ir kokius svarbiausius aspektus turėtumėte žinoti? - Batai - Batai internetu
575
post-template-default,single,single-post,postid-575,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Papildai sportui: kodėl svarbu pasirinkti teisingai ir kokius svarbiausius aspektus turėtumėte žinoti?

Keisti gyvenimo būdą niekada nebūna lengva, tačiau kai tai nusprendžiama daryti, sportas ir treniruotės tampa pagrindiniu taikiniu, norint įnešti „naujų vėjų“ savo kasdienėje veikloje.  Bene populiariausios šių dienų tendencijos – gražus, ištreniruotas ir sveikas kūnas. Tad nieko keisto, kultūrizmas ir fitnesas, bene populiariausia sportinė veikla šiam siekiui. Kad turėti tobulas linijas, dauguma renkasi vartoti ir įvairius papildus sportuojantiems. Beabejo, jų pagalba galima pasiekti daugiau nei darant natūraliai, tačiau pasitikėti vien jais nederėtų. Tenka girdėti sporto salėje ne vienas kandžias replikas maisto papildams, neva neveikia ar nesuteikia norimo rezultato. Vienas garsiausių sporto psichologų yra pasakęs – papildai sportui gali net pakenkti, tačiau netiesiogine prasme – o psichologine. Kodėl? Viskas paprasta – Jūs tarsi sumažinate „akseleraciją“, imate mažiau kreipti dėmesį netik į treniruotes, bet ir savo mitybą, galvojate, kad tai netik kompensuos maisto papildai, bet ir Jų pagalba vistiek sulauksite geresnių rezultatų. Toks mąstymas klaidingas. Tik sveika, solidi mityba ir geros trenituotės – raktas į puikius rezultatus. Papildai – jei teisingai pamatuota, rimta pagalba iš šalies. Profesionalias konsultacijas galite gauti www.perfectbody.lt internetinėje parduotuvėje, kur rasite netik didžiulį įvairiausių produktų sportui pasirinkimą, bet ir kitų sporto prekių: treniruoklių, aksesuarų, aprangos ir dar daugiau.

Reali papildų įtaka rezultatams gali būti didžiulė. Svarbiausia – teisingas pasirinkimas. Pirma – reikėtų žinoti ar Jūsų mityba yra pakankamai subalansuota, išanalizuoti jos spragas. Antra ir kai kurias organizmo problemas, jeigu jų turima. Daugumos sportuojančių asmenų problema – per mažais kiekiais gaunamas baltymų ir įvairių vitaminų kiekis, suvartojamo cukraus (greitai savinamų angliavandenių) kiekio nekontroliavimas, blogas santykinis baltymų, angliavandenių ir riebalų gavimas. Tuo tarpu papildai sportui pasirenkami neadvekačiai – kreatinai, testosterono skatintojai, amino rūgštys, kai didesnės naudos duotų proteinai ir vitaminų bei mineralų kompleksai.

Kita dažniausiai daroma klaida – vartojami įvairūs riebalų degintojai, tikintis gauti greitą rezultatą su minimaliai turimu fiziniu aktyvumu ir nesubalasuota mityba . Toks stereotipas ypač populiarus merginų tarpe. Tačiau jeigu išgirstumėte faktą, kad svorio metimas neįmanomas tol, kol nesudeginate daugiau kalorijų per dieną, nei jų gaunate su maistu? Žinoma, tada padarytumėte atitinkamas išvadas. Kai kurie tai jau žino, tačiau ne visi. Papildai lieknėjimui padeda sudeginti daugiau kalorijų dienos eigoje suaktyvėjusios termogenezės dėka, tačiau skaičiai nėra stulbinantys. Per dieną gero produkto dėka galite pasiekti didesnį kalorijų (200-400 kcal) panaudojimą energijai (nekalbant apie l-karnitiną, kuris veikia kitokiu principu). Rimtam atletui, tai stublinantys skaičiai, tačiau reikia turėti omenyje, kad to galima pasiekti ir be papildų pagalbos. Be to, drąstiškas kalorijų deficitas gali ateityje neigiamai atsiliepti tolimesnam lieknėjimo progresui, tad viskas turi būti pamatuota saikingai. Idealiausia sudaryti 200-300 kalorijų deficitą, kad netektumėte 1 kg per savaitę ir tikrai nedaugiau, kitu atveju kilogramai gryšta su kaupu.