GERIAUSIAS ENERGIJOS ŠALTINIS - MENAS - Batai - Batai internetu
588
post-template-default,single,single-post,postid-588,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

GERIAUSIAS ENERGIJOS ŠALTINIS – MENAS

Paveikslai

Dar nuo akmens amžiaus yra žinoma, kad menas homo sapiens yra itin svarbus. Žinoma, kad priešistorėje žmonės piešdavo ant uolų sienų, kuriose ir gyvendavo. Kadangi ankščiau kalbos jie dar neturėjo, piešimas ant sienų buvo vienas iš komunikacijos būdų.

Visais amžiais menas bet kokiomis jo formomis buvo svarbus žmogui. Jis gali būti labai įvairus, jis gali žavėti, šokiruoti, priversti susimastyti ar tiesiog linksminti. Kiekvienas laikmetis ar epocha turi sau būdingą stilių, kuris atsispindi nuo rūbų ar interjero dizaino, iki įstabių architektūros kūrinių.

Laimei, mes turime muziejus, kuriuose galime plačiau susipažinti ir susitikti akis į akį su epochomis, meno kūriniais bei paveiksluose užsiksuotomis asmenybėmis. Muziejai ar meno galerijos tarsi kultūriniai centrai, ašys, ant kurių laikosi visas kultūros pagrindas – juose susipažįstama su žmonėmis, praplečiamas požiūris, atveriami fantazijos klodai, inspiruojamasi. Muziejai taip pat gali būti įvairaus pobūdžio: gali būti dviračių muziejus, technikos muziejus, etnografinis muziejus. Jų gali būti dag ir įvairių. Jau nuo pat pradinių klasių mokinukus veža į mokyklines ekskursijas, kuriose būtinai aplankomi muziejai. Ten supažindinama su istorija realiais objektais, tokiu būdu medžiaga lengviau įsisąvinama.

Vėliau, kai suaugame, patys pradedame lankytis muziejuose ir galerijose, einame į spektaklius. Tačiau jau kitu tikslu – pasukultūrinti. Kitais žodžiais tariant – ieškome kultūros savyje ir aplinkoje, semiamės iš kitų kūrybos energijos ir naujų idėjų sau, galų gale, šitaip atsipalaiduojame. Inspiruoti gali visos meno išraiškos, tai: paveikslai, instaliacijos, akcijos ar kiti meniniai procesai. Menas – tai neatsiejamas mūsų gyvenimo variklis.

Dažnai žmonės yra kvalifikuojami pagal savo profesijas ir menininkai tarsi nuvertinami dėl neva savo išsiblaškymo, „skrajojimo patebesiais“, laisvo požiūrio į gyvenimą ar kitokių – neįprastų idėjų. Bet iš tiesų, kiekvienas savyje yra šiek tiek menininkas, kiekvienas bent kartą gyvenimę yra kažką sukūręs. Ir tai gali būti nebūtinai konkretus meno kūrinys, kuris vėliau būtinai turėtų būti eksponuojamas. Visai nebūtinai – tai gali būti ir labai paprasti, buitiniai dalykai, kaip kad iškalba, pokalbis su artimaisiais, kuris gali inspiruoti pačius ir aplink esančius permąstyti dalykus ar kurti, o gal atverti kitą požiūrį.