Bitės ir keli įdomūs faktai - Batai - Batai internetu
601
post-template-default,single,single-post,postid-601,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Bitės ir keli įdomūs faktai

Biciu motineles

Šiomis dienomis daugybė žmonių pasirenka auginti bites, todėl jei ir jūs šiuo metu svarstote apie tokią galimybę, turėtumėte labai atidžiai apgalvoti daugybę svarbių veiksnių, nuo kurių tiesiogiai priklausys jūsų auginamų bičių gerovė ir gyvenimas. Be abejo, pradžioje jums bus reikalingi tinkamai paruošti bičių aviliai ir biciu motineles, tačiau tai tikrai nėra vieninteliai svarbūs aspektai. Kaip bebūtų, visuomet naudinga pateikti keletą įdomių faktų apie bites.

  • Bitės dirba kur kas sunkiau nei bet kuris iš mūsų – ir tai yra faktas. Ramesniais sezonais bitės darbininkės gali išgyventi devynis mėnesinius, tačiau vasarą jos geriausiu atveju ištveria šešias savaites – jos tiesiogine to žodžio prasme dirba iki mirties.
  • Kuomet bitės keičia darbą, pasikeičia ir jų smegenų veikla. Įprastai bitės yra pasiskirsčiusios atitinkamais darbais. Skautės ieško maisto ir yra keliautojos. Tuo tarpu 2012 atrasta, kad taip pat yra ir bitės kareiviai, kurie visą savo gyvenimą saugo bičių avilius. Vienas procentas vidutinio amžiaus bičių gauna pakankamai nemalonų darbą – jos būna atsakingos už negyvų bičių pašalinimą iš avilio. Tačiau įdomiausia yra tai, kad įprastinės medaus bitės, kurios per savo gyvenimą atlieka daugybę skirtingų darbų, pakeičia savo smegenų veiklą.
  • Bičių smegenys sustoja senti. Kai senstančios bitės atlieka darbus, kurie yra skirti jaunesnėms bitėms, jų smegenys sustoja senti. Tiesą sakant, tokiais atvejais prasideda atvirkštinis procesas.
  • Bitės gali atpažinti žmonių veidus. Įprastinės medaus bitės gali atpažinti žmonių veidus lygiai taip pat, kaip tai darome mes. Jos atkreipia dėmesį į tokias išvaizdos detales kaip antakiai, lūpos ir ausys – galiausiai sujungdamos visą tai ir atskirdamos veidą nuo daugelio kitų. Teigiama, kad toks principas mokslininkams gali padėti pagerinti veido atpažinimo technologiją.
  • Bitės turi asmenybę. Vienos bitės gali būti aštresnių pojūčių ieškotojos. Tuo tarpu kitos būna sėslesnės ir ramesnės. Taip pat buvo nustatyta, kad bitės gali būti pesimistės, o tai reiškia, kad jos gali turėti ir jausmus.
  • Bitės moka nustatyti patį trumpiausią kelionės kelią tarp skirtingų objektų.